top of page

Mācību materiāli

Debašu kluba rokasgrāmata: mācību materiāli latviešu un krievu valodā

Lai sniegtu ikvienam interesentam iespēju pašrocīgi apgūt debašu pamatprasmes, kā arī sniegtu nepieciešamo informāciju, uzsākot savu debašu klubu, esam izveidojuši mācību materiālu - "Debašu kluba rokasgrāmatu". Katra no nodaļām veidota kā mācību stundas saturs, tāpēc īpaši noderīga būs skolēniem un skolotājiem, kas vēlas vadīt debašu klubu, bet vēl īsti nezina, kā to paveikt.  Pateicoties British Council Latvia atbalstam, mācību materiāls ir padarīts vizuāli patīkams un ir pieejams gan latviešu, gan krievu valodā.

Bukletu "Debašu kluba rokasgrāmata" latviešu valodā iespējams lejupielādet šeit.

Bukletu "Debašu kluba rokasgrāmata" krievu valodā iespējams lejupielādet šeit.

Loģikas kļūdu spēle "Populists": mācību materiāli latviešu un angļu valodā

Lai veicinātu un popularizētu kritisko domāšanu, kā arī padarītu šo kritiskās-loģiskās domāšanas apguves procesu aizraujošu, mēs esam radījuši loģikas kļūdu galda spēli "Populists". Spēles galvenais uzdevums ir likt aizdomāties, kritiski izvērtēt un uzdot jautājumus par informāciju, ar ko saskaramies ik uz soļa, lasot Facebook, skatoties Instagram vai YouTube.

Spēle paredzēta gan lieliem, gan maziem (iesakām to spēlēt no 13 gadu vecuma). Tā šobrīd pieejama gan latviešu, gan angļu valodā. Lai uzzinātu par drukātas spēles versijas pieejamību, sazinies ar mums, rakstot uz quotudoma@gmail.com

Vairāk par spēli iespējams uzzināt šeit, kur varēsi arī lajupielādēt spēles elektronisko versiju! Tāpat šajā sadaļā atradīsi arī metodiskos materiālus, informāciju par skolām, kas jau savā īpašumā saņēmušas spēles eksemplāru, kā arī informāciju par gudrajiem prātiem, kas palīdzēja šai spēlei tapt!

Lekciju ieraksti: mācību materiāli latviešu, angļu un krievu valodā

Kopš biedrības dibināšanas, esam aizvadījuši neskaitāmi daudzas lekcijas un apmācības. Dažas no tām esam arī ierakstījuši. Šeit esam izcēluši dažas lekcijas, kas būs noderīgas ikvienam. Un, ja pēc to noskatīšanās vēlēsies mācīties vēl, apmeklē mūsu YouTube kanālu, kur esam apkopojuši 30 dažādas (īsākas un garākas) lekcijas gan latviešu, gan angļu, gan arī krievu valodā.

" Kā atpazīt argumentācijas trikus publiskajā telpā?"

Šajā darbnīcā Rasmuss apskata, kādus argumentācijas un komunikācijas trikus izmanto politiķi intervijās un debatēs. Lekcija būs interesanta ikvienam - ar vai bez debašu pieredzes.

Rasmuss Filips Geks ir Latvijas Debašu asociācijas "QUO Tu domā?" valdes loceklis un pieredzējis lektors. Brīvajā laikā Rasmuss vada apmācības par un ap debatēm.

"Visbiežāk sastopamie argumenti un to atspēkojums."

Šajā lekcijā Henriks apskata debatēs visbiežākos argumentus un to atspēkojumu, identificējot galvenos un vispārīgi biežākos strīdus-punktus. Lekcija būs īpaši noderīga un interesanta cilvēkiem ar pieredzi sacensību debatēs, lai sagatavotos nākamajam debašu turnīram.

Henriks Bērmanis ir vairākkārtējs Latvijas Skolu debašu izlases dalībnieks. 

"Style criteria in World Schools debates & most common mistakes"

Šajā lekcijā (angļu valodā) Maija sniedz ievadu Skolu debašu formātā, kā arī analizē biežākās problēmas un kļūdas, ko debatētāji mēdz šajā formātā pieļaut. Lekcija būs īpaši noderīga skolēniem un skolotājiem, kas vēls padziļināti apgūt Skolu debašu formātu.

Maija Ziemele ir debatētāja un 2018.g. Latvijas Skolu debašu izlases dalībniece. 

"Введение в формат школьных дебат"

Šajā lekcijā (krievu valodā) Anna izskaidro Skolu debašu formāta pamatprincipus, kā arī analizē katra runātāja individuālo lomu komandā. Lekcija būs noderīga ikvienam skolēnam un skolotājam, kas vēlas apgūt Skolu debašu formātu un tā specifikas.

Anna Zapletina ir debatētāja un vairākkārtēja Latvijas Skolu debašu izlases dalībniece.

"Pasaules Skolu debašu formāta tiesāšana: ievads"

Šajā lekciju sērijā Edgars apskata un analizē Skolu debašu formātu, tā tiesāšanu, tiesāšas kritērijus un paša formāta specifiku. Lekciju sērija būs ļoti, ļoti noderīga skolotājiem un skolēniem, kas vēlas mācīt Skolu debašu formātu, kā arī tiesāt šī formāta debates.

Edgars Klētnieks ir pieredzējis debatētājs, treneris un mūsu biedrības valdes loceklis.

bottom of page