Quo — tu domā?

LV EN

Sāc domāt

Uzzini, kas ir Debašu Līderu skola un kādēļ tev ir vērts tajā piedalīties!

Debates ir nodarbe tādiem cilvēkiem kā Tu - cilvēkiem, kuriem patīk runāt par svarīgāko, cilvēkiem, kuriem patīk domāt, cilvēkiem, kuriem patīk būs sociāli aktīviem, nevis sēdēt un neko nedarīt.

Debašu Līderu skola

Debašu Līderu skola ir neformālās izglītības projekts, ko rīko Latvijas Debašu asociācija „QUO tu domā?” sadarbībā ar Britu Padomi Latvijā, Rīgas Ekonomikas augstskolu, Debašu Centru, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Universitātes Debašu klubu un Rīgas Ekonomikas augstskolas Debašu klubu.

Latvijas Debašu asociācijas virsmērķis ir attīstīt iedzīvotāju spēju kritiski izvērtēt dažādus viedokļus un argumentēti pamatot savu skatupunktu. Vadoties pēc šī mērķa, realizēta arī Debašu līderu skola, par projekta ietvaros sasniedzamajiem mērķiem izvirzot to, ka 40 jaunieši un 20 skolotāji no visas Latvijas apgūtu tādas debašu prasmes kā argumentāciju, publisko runu, mediju pratību, ievadu ekonomikā un politikā un pazītu loģikas kļūdas ikdienas runā.

Pirmā Debašu Līderu skola tika realizēta 2016/2017 mācību gadā. Vēlmi piedalīties projektā izteica 45 skolu skolotāji un skolēni no visas Latvijas, bet dalību projektā uzsāka un projektu absolvēja 23 skolu dalībnieki no Rīgas un reģioniem. Projekts norisinājās septiņu sesiju formā, dalībniekiem tiekoties reizi mēnesī Rīgas Ekonomikas augstskolā. Pirmās sesijas laikā, dalībnieki piedalījās ievadlekcijās par debašu prasmēm – argumentāciju, publisko runu, loģikas kļūdām u.t.t. Jau nākamās lekcijas laikā skolēnu un studenti mācījās atsevišķi, skolotājiem apgūstot debašu organizēšanu, līdzekļu piesaisti un mācoties par neformālo izglītību, bet skolēniem apgūstot dažādus debašu formātus un praksē strādājot ar saviem debašu mentoriem.

Katram skolēnam un skolotājam visa projekta garumā bija iespēja strādāt kopā ar savu mentoru – pieredzējušu debatētāju-, kas palīdzēja debašu klubu veidošanā dalībnieku skolās, organizēja skolēnu dalību starptautiskajos turnīros un bija kontaktpersona starp projekta rīkotājiem un dalībniekiem.

Kopumā Debašu Līderu skolas ietvaros teju visās dalībskolās ir nodibināti debašu klubi, kurus vada paši skolēni un skolotāji. Projekta ietvaros skolēni piedalījušies starptautiskos debašu turnīros Latvijā un arī ārpus tās. Bet divi projekta dalībnieki, kas uzrādījuši vislabākos rezultātus projekta laikā, piedalīsies Kembridžas Universitātes debašu turnīrā šī gada novembrī. Līdz ar debašu klubu nodibināšanu un dalību debašu turnīros, vairumā skolu paši skolēni rīkojuši skolas un starp-skolu debašu turnīrus, kā arī piedalījušies publiskajās debatēs, diskusijās un interneta debates platformā IR.lv.

Ņemot vērā projekta veiksmīgos rezultātus, projekts tiks turpināts arī 2017/2018 gadā. Aicinām sekot informācijai mūsu sociālajos tīklos! Arī tu vari kļūt par jauno līderi! 

2016/2017 Debašu Līderu skolas projekta skolas:

Auces vidusskola
Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola
Babītes vidusskola
Balvu Profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola
Daugavpils 9.vidusskola
Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošā vidusskola
Jūrmalas Alternatīvā skola
Liepājas 7.vidusskola
Limbažu 3.vidusskola
Purvciema vidusskola
Puškina liceja
Rīgas Humanitārā vidusskola
Rīgas Klasiskā ģimnāzija
Rīgas Kultūras vidusskola
Rīgas 40.vidusskola
Rīgas 64. vidusskola
Rīgas Ķengaraga vidusskola
Siguldas Valsts ģimnāzija
Tukuma 2.vidusskola
Ulbrokas vidusskola
Valmieras Valsts ģimnāzija
Ventspils 6.vidusskola

Seko līdzi mūsu aktivitātēm un iesaisties!